Windows 11 dosya gezgini hatası devam ediyor

Windows 11 işletim sistemi bugün itibariyle indirmeye sunuldu ve kurulu ilk bilgisayarlar da satışa sunuldu. Bununla birlikte henüz taşlar yerine oturmadığı için bazı hatalar da nihai sürüme geçmiş durumda. 

Windows 11 dosya gezgini hatası

İlk sürümlerden bu yana Windows 11 işletim sisteminde dosya gezgini kaynaklı bir bellek hatası mevcut. Sistem dosya gezgini kapansa bile belleği boşaltmadığı için bir süre sonra bilgisayar yavaşlıyor ve kritik işlemlerde donma yaşanıyor. 

Kullanıcılar Görev Yöneticisi açık iken Win+E tuşlarına sürekli bastığında dosya gezginin bir anda en çok bellek kullanan uygulama haline geldiğini belirtiyor. Sistem kapatılıp açıldığında ise bellek boşaltılıyor. Bununla birlikte düşük RAM belleği olan kullanıcıların rahatsız olacağı kesin. 

Can sıkıcı bu bellek hatası için Microsoft’a sayısız raporlama yapılmış durumda ancak henüz firmadan bir açıklama yapılmış değil. Bu bakımdan hata için bir yama yayınlanacak mı net bilgi yok. 

Kaynak: Donanimhaber.com
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 11 dosya gezgini hatası devam ediyor için yorumda bulun

    Windows 11 dosya gezgini hatası devam ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 11 dosya gezgini hatası devam ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.