Valve’ın İptal Ettiği Stars of Blood’dan Konsept Görseller Yayınlandı

Stars of Blood ismini hiç duymuş muydunuz? Gabe Newell, 2012 yılında 4chan’da katıldığı bir Q&A söyleşisinde bahsetmişti bu oyundan. “Stars of Blood isminde bir iç projemiz vardı. Bir uzay korsanlığı oyunuydu. Gün yüzü görmeyi başaramadı” demişti Newell ve oyun hakkındaki son konuşması da buydu.

Valve’ın iptal ettiği tek oyun tabii ki bu değil, örneğin Campo Santo tarafından geliştirilmekte olan In the Valley of Gods da yine benzer biçimde iptal edilerek çöpe gitmişti.

Ancak aradan bunca yıl geçtikten sonra oyuna dair konsept çizimlerin ortaya çıkması tabii ki haber niteliği taşıyor. Bu çizimlerde klostrofobik şehirlerden, bir Star Wars filminden fırlamış gibi duran uçsuz bucaksız bir çöle kadar çeşitli ortamlar görüyoruz.

Ben çizimleri genel olarak beğendim, oyun dünyasına farklı bir soluk getirebilecek bir oyun olabilirdi belki de. Kim bilir belki Valve bu konsept çizimlerin aldığı tepkilere göre kararını yeniden değerlendirmek isteyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Valve’ın İptal Ettiği Stars of Blood’dan Konsept Görseller Yayınlandı için yorumda bulun

    Valve’ın İptal Ettiği Stars of Blood’dan Konsept Görseller Yayınlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Valve’ın İptal Ettiği Stars of Blood’dan Konsept Görseller Yayınlandı için ilk yorumu yapabilirsin.